Kraków Rozrywka, Noclegi, Atrakcje.

Niepowtarzalna atmosfera Krakowa przyciąga jak magnes, szczególnie wyczuwa się to na kosmopolitycznym, krakowskim Rynku, ale i zaułki znacznie rzadzej odwiedzane, a może właśnie szczególnie one decydują niepowtarzalności tego miejsca. Wszystkie woliery (za wyjątkiem wybiegu jeżatki afrykańskiej) są oddzielone od siebie ściankami działowymi, z kolei zwierzęta od zwiedzających oddzielone są tylko szybą, dzięki czemu można je obserwować z bardzo bliska i bez najmniejszych przeszkód. To były trudne lata dla wszystkich, także dla piłkarzy.

Najwyższymi wynikami mogą pochwalić się takie miasta, jak Wrocław, w którym wartość zmian sięgnęła 159 %, Kraków z wynikiem 110 %, Katowice – 85 %. Nieco poniżej czołówki uplasowały się Warszawa – 59 %, Poznań 53 % i Gdańsk zaledwie 16 %. Najgorzej wypadła w tym rankingu Łódź, tam bowiem ilość dostępnych mieszkań w ramach MDM spadła aż 27 %.

To właśnie w tym kościele zobaczyć można słynny ołtarz Wita Stwosza, którym uczą się nawet dzieci w szkole. Obie te atrakcje znajdują się na starym mieście, gdzie każda ulica ma coś ciekawego do zaproponowania turystom nie tylko z Polski. Obecnie Kraków jest jednym z największych, najważniejszych i najpiękniejszych miast Polski.

Za pomocą tego systemu można również składać prośby rezerwacji pokoi, sal czy wycieczek w wybranym przez siebie terminie. Można tego dokonać za pomocą karty kredytowej albo poprzez przelew bankowy. Ta rezerwacja w ostateczności trwa kilka minut i jest to bardzo wygodne, zarówno dla osób zainteresowanych, jak też dla właścicieli danego obiektu. Zwiedzając Kraków nie zapomniano również jeszcze jednej atrakcji, a więc Smoku Wawelskim. To miej więcej tyle ile wynosiło nachylenie Ziemi za czasów Jezusa.

Co prawda do wyboru mamy inne środki lokomocji : autobus (ale linia Z kursuje tylko w weekendy, z kolei linia 57 po godzinie 8.00 ma tylko dwa kursy…), Maltankę (tu z kolei za przejazd do ZOO – tyle że z Ronda Śródka – dla takiej grupy musielibyśmy wydać ponad 20 zł…) oraz samochód (brak…), wreszcie rower (dwa na sześć osób) – niestety wszystkie te środki lokomocji odpadają, a turysta pieszy jest wybitnie poszkodowany. Jest środa, ale kolejki jak w weekend – ciepło, środek wakacji, mimo wszystko kilkunastometrowa kolejka do kasy zaskakuje. To nie lada gratka dla miłośników architektury obronnej.

Kilkadziesiąt metrów za wybiegiem wilków znajdują się dwie połączone ze sobą duże klatki, zamieszkiwane przez dwa rysie. Jest jedynym bielikiem w ZOO, gdyż całkowicie nie akceptuje w swoim otoczeniu innych bielików, lubi za to towarzystwo pielęgniarzy. Mogliśmy za to zaobserwować intensywne prace porządkowe na ich obszernym wybiegu (znajdującym się obok wybiegu danieli) – wszystko po to, aby wybieg i stajnia były gotowe na przyjazd nowych mieszkańców – pary łosi właśnie. Wybieg zebr znajduje się za wybiegiem kozic – jest całkiem duży i przestronny. Powstał jako ogród plenerowy, a już w 1975 roku powstała pierwsza budowla – wybieg i klatka dla niedźwiedzi brunatnych. Dla licznie odwiedzających to miejsce dzieciaków jest to jednak niewątpliwa frajda.