Rodzinne Świętowanie!

Jeśli masz kilka dni wolnego warto spędzić je gdzieś poza domem, można wyjechać na przykład w góry lub zrobić sobie wycieczkę do Krakowa. Z drugiej – ponad 5 km i od centrum, i od dworca PKP to jednak bardzo duża odległość dla potencjalnych spacerowiczów (he he:). Poza tym na przestrzeni 5 km od centrum nie ma właściwie ani jednego znaku ani informacji, że gdzieś tam przed nami jest ZOO – dla tubylców nie jest to może dilemma, ale dla przyjezdnych już trochę tak. W 2007 roku ukończono budowę wybiegu dla susłów i małych drapieżników.

Ale dla chcącego nie ma rzeczy niemożliwych i po pokonaniu kilkudziesięciu stopni możemy cieszyć się pięknymi widokami z centrum miasta. Po drodze na przystanek tramwajowy na własne oczy zobaczyłam gmach Teatru im. Juliusza Słowackiego i tym oto sposobem w pięć godzin bez nadmiernego pośpiechu zobaczyłam najważniejsze atrakcje centrum Krakowa. Jest ono także bogate w atrakcje przyrodnicze, takie jak wspaniałe formacje skał wapiennych w dolnej części czy towarzyszące im mroczne jaskinie. Liczne remonty sprawiły, że to miejsce stało się ogromną atrakcją dla turystów. Do Tyńca z centrum Krakowa można dojechać autobusem linii 112 MPK Kraków.

Nasze wieloletnie doświadczenie i zaangażowanie pozwala nam stworzyć niepowtarzalne rozwiązania dla każdego. Bogata oferta Szkoły Jazdy Racing Kraków dla wszystkich, którzy bezpiecznie chcą poruszać się samochodem po drogach. W XI wieku Kraków najpierw stał się siedzibą biskupstwa, a później także główną siedzibą królewską Państwa Piastów. W 1655 roku Kraków został ponownie zniszczony, tym razem przez wojska szwedzkie w czasie potopu szwedzkiego. To także miejsce dla osób, które chcš skorzystać z leczniczych masaży.

Wówczas wprawdzie także turyści z Polski liczyli się za obcokrajowców, ale nie zmienia to faktu, że kurort był niezwykle popularny. Kraków został wymieniony wśród five najbardziej popularnych miast Europy, zyskał miano „najmodniejszego miasta świata”, oraz został uhonorowany tytułem Europejskiego Miasta Kultury. Kraków to stolica Małopolski, regionu w większej części górzystego, z miejscowościami uzdrowiskowymi, rekreacyjnymi, agroturystycznymi. Weekend we dwoje to mój autorski serwis. Obrazuję na nim nasze wycieczki, spontaniczne wypady z narzeczonym, atrakcje miast, dzikich przestrzeni, hoteli spa oraz hosteli dla młodzieży. Jak już wspomnieliśmy, jest to miasto po brzegi wypchane zabytkowymi budowlami oraz miejscami specjalnym znaczeniu historycznym i sentymentalnym dla Polaków. Na koniec możemy zobaczyć cały Kraków z lotu ptaka, wspinając się na Kopiec Kościuszki. Poza tym, Kraków to duże miasto, więc może uda się znaleźć w nim jakiegoś znajomego, który będzie mógł nas przenocować. Cóż za błędne myślenie!